Plaster antykoncepcyjny – skuteczność, działanie, zalety, wady

contrceptive-patch

Plaster antykoncepcyjny

Plaster antykoncepcyjny jest trochę jak plaster nikotynowy. Jest to plac 5cm, który dostarcza estrogenu i progestagenu bezpośrednio do ciała, poprzez skórę. Każdy plaster trwa tylko tydzień i po trzech tygodniach masz tydzień. W Polsce plastery jest dostarczany pod nazwą EVRA.

Skuteczność

Plaster antykoncepcyjny jest więcej niż 99% skuteczny, jeśli jest on używany zgodnie z instrukcją producenta. Mniej niż jeden na 100 kobiet dostanie w ciąży podczas jednego roku z pomocą.

Jak to działa

Plaster uwalnia hormonów estrogenu i progestagenu przez skórę. To zatrzymuje owulację, zagęszcza śluz szyjki macicy, aby zapobiec plemników i jaj spotkania i rozrzedza błony śluzowej macicy przestanie implantacji jakichkolwiek zapłodnionego jaja.

Zalety

Główną zaletą stosowania plastra jest, że nie trzeba myśleć o tym każdego dnia. Może to zrobić krwawienie podczas okresy lżejsze, bardziej regularne i mniej bolesne. Po zatrzymaniu przy plastery płodność wróci do normy i nie dotyczy przez wymioty lub biegunka. Plaster może również pomóc chronić przed rakiem jajnika, jelita grubego i macicy.

Wady

Plaster antykoncepcyjny nie będzie działać dla wszystkich. To nie jest odpowiedni dla kobiet, którzy mają nadwagę lub tych, dymu i są ponad 35. Istnieje również ryzyko skutków ubocznych tymczasowe, w tym bóle głowy, nudności, zmiany nastroju i tkliwość piersi. Mogą również wystąpić reakcje skórne. Istnieje bardzo niskie ryzyko poważnych działań niepożądanych, w tym skrzepów krwi, jak również raka piersi i jelita grubego, raka szyjki macicy.

Dowiedz się o sdfds.com Evra plastery antykoncepcyjny  http://www.thecontraceptivepill.com/pl/plastry-evra.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s