Niedoczynność Tarczycy a Ciąża – Objawy, Ryzyko i Leczenie

Thyroid-and-PregnancyNiedoczynność tarczycy jest choroba spowodowana niewydolnością tarczycy do wytwarzania odpowiedniej ilości hormonu tarczycy. Hormon tarczycy jest odpowiedzialny za regulację metabolizmu, układu nerwowego, serca, temperatury, masy ciała i wielu innych procesach w organizmie człowieka czyniąc to bardzo istotne w organizmie człowieka. Taki stan niedoczynności tarczycy znany jest bardzo często, aby kobiety w wieku olejowe. Jeśli dysfunkcja tarczycy nie zostanie rozwiązany wystarczająco wcześnie, będzie to prowadzić do niepożądanych skutków, które będą powodować komplikacje zarówno dla matki jak i dla płodu w czasie ciąży. Według badań częstość występowania tej choroby jest różna w różnych regionach i krajach.

W czasie ciąży matka wymaga pomocy lekarskiej w celu zwalczenia tej choroby. W przypadku wystąpi, to powinno być wykonane w czasie pierwszego trymestru ciąży, to dlatego, że objawy niedoczynności są uważane za podobne do prawidłowej ciąży stąd trudne dla matki do odróżnienia i na nim cały zapotrzebowanie hormon tarczycy znany jest zwiększenie w okresie ciąży, a to może ustąpić wcześniej niepostrzeżenie zaburzenia tarczycy, prowadząc do bardziej gorszym stanie. Jednak choroba ta jest podatna na mężczyzn, którzy mają historię wola, cukrzyca typu 1, a także osób z problemem tarczycy. Nieleczona niedoczynność tarczycy może prowadzić do poważnych przypadkach takich jak poronienia, wysokie ciśnienie krwi, przedwczesnego porodu, a także może przedłużyć efekt do neuro rozwoju intelektualnego dziecka nawet po ciąży i delivery.screening niedoczynności tarczycy dlatego zaleca się u wszystkich kobiet w ciąży.

Niedoczynność tarczycy jest związana z różnymi objawami, niektóre są podobne do objawów ciąży, takie jak zmęczenie, zwiększone bicie serca, nudności, przyrost masy ciała i innych objawów, takich jak, zaburzenia pamięci, zaparcia, wrażliwość na temperaturę (na zimno), biegunkę, nieznaczne drżenia , skurcze mięśni i częste wypróżnienia.

Niedoczynność tarczycy może być zarządzany przez diagnozowania go wcześnie i natychmiastowe leczenie. Może być diagnozowane na podstawie badania krwi poziomów hormonów tarczycy, badania fizykalnego, objawów i wymiarach, a leczenie odbywa się za pomocą hormonu sztuczne o nazwie L-tyroksyna jest bardzo podobne do hormonu tarczycy, T4 wykonane przez tarczycy. Lekarz powinien starać się normalizuje funkcję tarczycy przed zajściem w ciążę, ale gdy koncepcja potwierdza lekarz dobiera dawkę lewotyroksyny w trakcie diagnozy, a następnie kontynuuje monitorowanie test funkcji tarczycy co 4-6 tygodnie w okresie ciąży aż eutyreozy został osiągnięty. 2.0-2.4 g / kg lewotyroksyny jest zalecana u kobiet ciężarnych dziennie. Jednak poziom lewotyroksyny może różnić się w późnych ciąż i powrócić do poziomu sprzed ciąży u większości kobiet w czasie dostawy. Wiadomym jest, że żelazo i wapń może utrudniać wchłanianie hormonów tarczycy w organizmie kobiety w ciąży w związku z tym nie zaleca się brać prenatalnych witaminy, które zawiera zarówno żelazo i wapń w ciągu 3-4 godzin od przyjęcia lewotyroksyny.

Jeśli leczenie nie jest wykonywana w tym choroby może prowadzić do wielu skutków, takich jak słaba rozwoju mózgu dziecka tym samym prowadząc do mało IQ po urodzeniu. Dlatego wskazane jest, aby kobiety w ciąży do podjęcia środków ostrożności, aby uniknąć niedoczynności tarczycy w okresie ciąży oraz w przypadku, gdy występuje idą do właściwego leku do leczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s